Źródło: http://www.csmonitor.com/var/archive/storage/images/media/images/0916-harvard-university/8652335-1-eng-US/0916-harvard-university_full_600.jpg
Serie prezentacji uczelni zaczynamy od sławnego Uniwersytetu Harvarda. Zgodnie z Academic Ranking of World Universities 2013, Harvard University pozostaje najlepszym uniwersytetem w Stanach Zjednoczonych.
Uczelnia powstała w 1636 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego jej darczyńcy - purytańskiego duchownego Johna Harvarda. Uniwersytet znajduje się w mieście Cambridge, niedaleko Bostonu, w stanie Massachusetts.
Harvard kształci zarówno studentów undergraduate - Harvard College, jak i graduate: Harvard Graduate School of Arts and Sciences, School of Engineering and Applied Sciences, Harvard Medical School, Harvard School of Dental Medicine, Harvard Divinity School, Harvard Law School, Harvard Business School, Graduate School of Design, Graduate School of Education, School of Public Health, John F. Kennedy School of Government.
Źródło: http://ncrc.hcura.org/wp-content/uploads/2013/06/harvard.jpg
Wymagania oraz pomoc finansową przedstawimy na podstawie Harvard Graduate School of Arts and Sciences, która obejmuje kilkadziesiąt kierunków w naukach ścisłych, społecznych i humanistycznych. Pełna lista kierunków w GSAS znajduje się tutaj. My skupimy się na naukach społecznych.
Wymagania kierunków nauk społecznych w GSAS (w oparciu o psychology i government):
- Tytuł BA/BS lub jego odpowiednik zdobyty w toku co najmniej 4-letnich studiów (warunek spełniany przez studia magisterskie; więcej informacji tutaj)
- Transkrypty ukończonych kursów, oceny.
- Egzamin GRE General.
- Egzamin TOEFL (co najmniej 80 punktów)
- Recommendation letters (listy polecające) od profesorów/pracodawców, którzy dobrze znają nas i naszą pracę. Rekomendacje powinny zawierać przykłady naszych dokonań, określenie naszego potencjału.
- Personal statement, esej na nie więcej niż 2-3 strony, zawierający opis naszych doświadczeń, zainteresowań oraz planów związanych z daną dziedziną oraz studiami.
Pomoc finansowa:
Finansowanie studiów doktoranckich na Harvardzie to nie problem. Przez dwa pierwsze lata i w ciągu ostatniego roku studiów otrzymujemy zwolnienie z czesnego (tuition) i opłat (fees) oraz stypendium na życie (living stipend). W pozostałe lata pieniądze, które dostajemy są w zamian za pracę na rzecz uczelni, którą jest: prowadzenie zajęć dla studentów college'u (teaching fellowship), prowadzenie badań (research fellowship).
Po szczegółowe informacje dotyczące interesującego Cię kierunku zapraszany na stronę uniwersytetu http://www.harvard.edu/
Więcej informacji na temat aplikacji na studia magisterskie/doktoranckie w USA znajdziesz tutaj
Wskazówki jak wybrać uczelnie tutaj
OOo super post zabieram się za lekturę !! :) Do boju :)
OdpowiedzUsuńHarvard marzenie nie dla mnie. Jestem za leniwa ;)
OdpowiedzUsuńNa pewno to nie jest uczelnia dla każdego. Nawet bardzo zdolni studenci mogą sobie nie poradzić z tempem nauki, wymaganiami jakie są tam stawiane. I kolejna sprawa to wyjazd, inny kraj. Lepiej zastanowić się nad studiami w naszym kraju, w stolicy. Na https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-inzynierii-i-zarzadzania/zdrowie-publiczne-i-stopnia/ zobaczcie bo ten kierunek wydaje mi się jednym z ciekawszych obecnie.
OdpowiedzUsuń